O táboře
Základní informace:


1. O táboře • Ztracená Atlantida je dětský letní tábor pořádaný dětským občanským sdružením Zicherka.cz. Své dva týdny zábavy si tu mohou užít děti od 7 do 17 let, pro které je zde připraven tak obsáhlý program aktivit a činností, že se nebudou ani na chvíli nudit a ještě se mnohému přiučí.

 • A aby toho nebylo málo, tak to vše bude podtrhnuto skvělými kostýmy, dobovými předměty, historickými kulisami a skvěle připraveným týmem. Děti samozřejmě nepřijdou ani o klasické táborové aktivity, jako soutěže, turnaje, úkoly, ohňostroj, zvířata, deskové hry, táboráky, ale také letní kino a na památku jim dokonce zůstanou i fotografie a videa.


 • 2. Areál


 • Místo, kde se tábor bude odehrávat, nese přízvučné jméno Životice u Dívčího Hradu a nachází se v okrese Bruntál v Moravskoslezském kraji. Areálem protéká řeka Osoblaha a okolí zde krášlí pohoří Zlatohorská vrchovina.

 • V areálu se nachází tři krásné a plně vybavené sruby, samozřejmě i WC a sprchy s teplou vodou. Děti budou ubytovány v krásných stanech s podsadou. Pro otrlé jedince bude možnost vyzkoušet noc v indiánských teepee.

 • Areál samozřejmě disponuje i vybavenou a moderní kuchyní, kde se budou 6x denně vařit dobroty pro děti (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře, noční jídlo). Pitný režim bude zajištěn po celých 24 hodin (čaj, limonáda, voda s mátou).

 • Pokud nám bude štěstí přát, navštívíme koupaliště v nedalekém městě Osoblaha. Táborníci se podívají i na zříceninu hradu Fulštejn a zařádí si v místním rekreačním rybníku. Pokud to však bude málo, prozkoumají i záhadu hrobky Gebauerů.


 • s

  *Takhle krásně to vypadá v areálu*

  3. Datum konání


  Dětský letní tábor "Ztracená ATLANTIDA" se koná 27.7. - 9.8.2020

  4. Cena

  4 400Kč

  Cena tábora je 4 400 Kč, pokud však přihlásíte sourozence, stejně jako loni můžete získat i slevu. Slevu získají také děti, které s námi prožily dobrodružství i na táboře v minulém roce 2020.

  Po odeslání přihlášky budete mít 30 dní k uhrazení tábora, v případě přihlášení v červenci bude platba řešena individuálně.


  Co je zahrnuto v ceně?

 • Doprava autobusem z Dětmarovic nebo z Ostravy
 • Ubytování = 14dní/13nocí
 • Strava 6xdenně (snídaně, svačina, oběd, svačina, večerě, noční jídlo)
 • Pitný režim 24h denně - čaj, limonáda, ...
 • Bohatý táborový program - celotáborová hra = strhující příběh
 • Kvalitní péče vedoucích, praktikantů, zdravotníků,...
 • Návštěva zříceniny hradu Fulštejn a rekreačního rybníku
 • Bohaté odměny a ceny - sladkosti, diplomy, medaile, poháry,...
 • Tombola, ve které vyhrává opravdu každý!
 • Fotky, videa, letní kino, táborák, diskotéka, zlaťáky, diamanty, kostýmy, hry
 • Soutěže, turnaje, úkoly, ohňostroj, zvířata, deskové hry
 • *Střelba z luku, foukačky a praku, dále rozdělávání ohně, vázaní uzlů, šifry ...
 • A kdo nás zná, tak ví, že v ceně je toho mnohem více ;-)
 • - Obchod Zbrane-vzduchovky.cz byl velmi štědrý, daroval nám pro náš tábor luky, šípy a křesadlo, děti si tak budou moci na táboře nově vyzkoušet i lukostřelbu a rozdělávání ohně. Z celého srdíčka jim děkujeme!

  - Díky sponzorství e-shopu Balistas.cz jsme získali prostředky na nákup indiánské foukačky, praků a diabolek. Děti si tak nově na táboře vyzkouší i střelbu z foukačky a praku. Věříme, že nám i táborníkům dárky přinesou mnoho zábavy. Děkujeme.


  Jak zaplatit tábor?

  Bankovním převodem

  Nejvhodnější způsob úhrady je pomocí bankovního převodu přímo na náš účet, který Vám příjde po odeslání přihlášky na Vaši emailovou adresu.


  Osobně

  Tábor je možno uhradit osobně na adrese: Na Výšině 1208, 73553 Dolní Lutyně. Při zaplacení Vám bude vystaven doklad o zaplacení.

  Na splátky

  Tábor je taky možné uhradit na splátky. V takovém případě nás kontaktujte ne email: tabor@zicherka.cz nebo na tel.: +420 732 885 600 . Vše pak záleží na naši individuální domluvě.


  Můžu dostat nějakou slevu?

  Sourozenecká sleva 100Kč

  V případě, že přihlásíte 2 a více sourozenců, Vám bude poskytnuta sleva 100Kč pro každé přihlášené dítě.


  Věrnostní sleva 100kč

  Letos je nově připravena sleva také pro děti, které s námi prožily dobrodružství i na táboře v minulém roce 2019.


  !Slevy nelze kombinovat! !Slevy platí v termínu 1.1.2019 - 30.6.2020!


  Storno poplatky

  Odhlášení dítěte:

  - 60 a více dní před konáním tabora Vám vrátíme 90% z uhrazené částky

  - 30 a více dní před konáním tabora Vám vrátíme 70% z uhrazené částky

  - 30 a méně dní před konáním tabora Vám vrátíme 30% z uhrazené částky


  *V případě odjezdu dítětě vinou nemoci Vám bude vrácena adekvátní částka z nevyužitích služeb - strava, vstupné,...

  *V případě, že odjezd dítěte z tábora nebude zaviněn ze strany pořadatele akce, není možné nárokovat vrácení finančních prostředků.


  !Všechny storno poplatky budou vráceny nejpozději v září roku 2020!


  5. Doprava


  U nás si můžete vybrat ze 3 možností, jak dopravit dítě na náš tábor:


 • 1- Doprava táborovým autobusem z vlakového nádraží v Dětmarovicích
  (Táborový autobus dopraví děti přímo do areálu tábora, děti Vám opět po skončení tábora přivezeme do Dětmarovic na vlakové nádraží)

 • 2- Doprava z hlavního vlakového nádraží v Ostravě
  (Vaše dítě vyzvedneme v Ostravě na hlavním vlakovém nádraží našim táborovým autobusem, autobus nás dopraví přímo do areálu tábora, děti Vám opět po skončení tábora přivezeme do Ostravy na vlakové nádraží)

 • 3- Vlastní doprava do areálu tábora
  (Své dítě dopravíte sami na své náklady do areálu tábora v Životicích u Dívčího hradu, na konci tábora své dítě opět vyzvednete z areálu tábora) • 6. Program tábora aneb "Co na Vás čeká?"


 • Na účastníky tábora čeká nejen bohatý program, ale i strhující příběh a krásné prostředí. Mohou se těšit na budování svého národa, stavění svého města či pevnosti, dobývání a rozšiřování svého království, uzavírání obchodu a spojenectví s jinými národy, budování své armády a v neposlední řadě na ně čekají i „kruté a nelítostné“ bitvy, které ověří připravenost vašich malých hrdinů.

 • Ostrov Ztracená ATLANTIDA už byl objeven a prozkoumán našimi hrdiny. Co na ně čeká letos? Mohou se těšit na pokračování bohatého příběhu, který jim nabídne samotný ostrov, a události, které se na něm odehrávají, a které se neustále rozvíjí. Příběh to bude jistě zajímavý, naše hrdiny upoutá a jen tak nepustí. Více prozrazovat nebudeme a necháme si to jako překvapení. :)

 • To vše a mnohem více již v létě :o)

 • !Více informace o světě Ztracená ATLANTIDA najdete na www.svet-atlantida.cz!


  7. Adresa tábora

  TZ Stonožka
  Dívčí hrad
  793 99

  Okres Bruntál

  GPS: 50.2524928N, 17.6261272E

  8. Táborová trička


  Novinkou v letošním roce jsou táborová trička!


  Cena trička je 220 Kč


  Velikost:

  Trička budou k dispozici ve velikosti XS až 5XL, nemusíte se tedy bát, že byste tričko neměli velikostně dobré.

  Tabulka velikostí trička

  Barva:

  Tričko bude pouze v jedné barevné variantě a to v barvě oranžové, která k nám patří, jelikož symbolizuje energii a zábavu.


  Jak objednat tričko?

  Trička si můžete objednat v samotné přihlášce na náš tábor.


  Kdy dostanu tričko?

  Trička děti dostanou první den na táboře.


  Do kdy můžu objednat tričko?

  Trička je možné objednávat v přihláškách do konce května 2020.
  Informace především pro naše hrdiny a jejich rodiče:

  Ztracená Atlantida Svět nekonečných možností Naše jídelna Co dobrého vaříme? Kam posílat psaní? Kam můžete psát dopisy dětem? Ubytování Kde budeme spát? Zdravotní péče Zkušený zdravotník?

  Důležité dokumenty Povinné věci před táborem Harmonogram tábora Co se kdy bude dít? Táborový řád Co se musí dodržovat? Seznam věcí na tábor? Aneb co si vzít do kufru?

  Nejčastější otázky


  Kdy můžu poslat dítě na tábor?
  To je individuální. Doporučujeme zasílat děti na tábor, které jsou do určité míry samostatné a respektují základní pravidla slušného chování.

  Pro jak staré děti je tábor vhodný?
  Tábor si nejvíce užijou děti, které už umí číst, psát a počítat. Věkově je tábor vhodný pro děti 7-17let.

  Můžu na tábor poslat dítě s astmatem, nebo epileptika?
  Ano můžete. Je však nezbytné, aby pobyt dítěte na táboře schválil jeho ošetřující lékař. Na zdravotní omezení vašeho dítěte nás informujte ve zdravotní dokumentaci.

  Může být moje dítě ubytováno s kamarádem?
  Ano, Vaše dítě může být ubytováno s kamarádem, je však potřeba o tom informovat v přihlášce. Naši snahou bude Vaše dítě s kamarádem ubytovat.

  Jak velké kapesné mám dát dítěti?
  To je individuální. Děti mají na táboře zajištěny všechny služby (stravování, doprava, zdravotní péče). Ovšem i přesto si budou moci děti za své penízky koupit sladkosti, pití nebo upomínkové předměty, ať už v táboře, nebo na výletě. Doporučujeme částku 200 - 500,- Kč. Děti mají možnost uschovat si peníze u svých oddílových vedoucích.

  Co vše mám dítěti sbalit na tábor?
  Seznam všech věcí, které je nutno mít na táboře, i ty, které nedoporučujeme, můžete najít v Seznamu věcí na tábor

  Mohou spolu ve stanu spát sourozenci opačného pohlaví?
  Nikoliv, ubytovací kapacita je rozdělena na dívčí a chlapeckou část. V tomhle ohledu nejde udělat žádnou výjimku.

  Může si dítě vzít na tábor mobilní telefon?
  Určitě svému dítěti nedávejte mobilní telefón na náš tábor, děkujeme. Hrozí nebezpečí krádeže nebo rozbití přístroje. V případě, že i přesto dítě na tábor mobilním telefonem vybavíte, činíte tak na vlastní zodpovědnost. V případě ztráty nebo krádeže přístroje neneseme za tuto skutečnost zodpovědnost a nebude prošetřována Policií ČR. Dále upozorňujeme na sníženou dostupnost signálu mobilních operátorů v areálech.

  Může si dítě někde uschovat cennosti či peníze?
  Ano, po celou dobu konání tábora si bude moci Vaše dítě uschovat cenné věci u svého vedoucího.

  Můžu přivést dítě do tábora?
  Pokud nebudete chtít využít služeb naši dopravy z Dětmarovic, můžete dítě přivést do areálu tábora a na konci tábora zase odvést. Berte ale prosím na vědomí, že cena za tábor se v tomto případě měnit nebude.

  Můžu své dítě na táboře navštívit?
  Samozřejmě, ale nedoporučujeme to. Pokud budete chtít své dítě navštívit, dejte nám prosím vědět dostatečně dopředu a to nejlépe telefonicky, je možné, že zrovna budeme mimo tábor a nemusíte nás tak zastihnout.

  Má možnost dítě z tábora zavolat domů?
  Ano, Vaše dítě bude moci zavolat domů, pro tyto účely bude vyhrazen speciální telefon, pomocí kterého si bude moci Vaše dítě zavolat domů v určených hodinách, tak, aby to nenarušilo běžný chod tábora.

  Jak to bude vypadat s poštou?
  Veškeré dopisy a pohledy, které děti napíšou a budou chtít poslat, vhodí do vybrané schránky. Všechny dopisy a pohledy pak jednou za dva dny odvezeme na poštu. Pohled, obálku i známku si budou moci děti koupit přímo v táboře.