Ztracená ATLANTIDA

 

 

 

Ztracená ATLANTIDA je ostrov, na kterém mohou naši hrdinové prožít nezapomenutelné příběhy, najít si nové kamarády a zažít úžasné dobrodružství, a to opakovaně každý rok. Jedná se o svět nekonečných možností, který našim hrdinům přináší nové výzvy.

Každý rok se příběh na ostrově rozšiřuje a naši hrdinové jej mohou ovlivnit svými rozhodnutími.

Děti se na ostrově stávají hrdiny a píší svůj příběh! Mohou sbírat hodnosti, plnit úkoly, tvořit zbraně, stát se členy klanu a mnoho dalšího. Ve fantazii se meze nekladou.

 

Celotáborová hra

Naše tábory jsou typické pro fantasy celotáborové příběhy, které si vytváříme od A do Z sami. Vymýšlíme si vlastní příběh, který je doplněn o vlastní hry, kostýmy, kulisy i rekvizity. Každý tábor tak dětem nabízíme něco nového! 

A co víc! Na našich táborech jsou to děti, kdo ovlivňuje, jak se bude příběh na Ztracené ATLANTIDĚ vyvíjet! Záleží na jejich činech a rozhodnutích. 

Jako každá správná celotáborová hra má i ta naše na konci tábora svého vítěze. Ten se může těšit nejen na slávu, ale také na hodnotné ceny a odměny. Ty si však musí sám najít, a to v ukryté truhle s pokladem. 

 

Příběh a scénky

Co by to byl za tábor bez pořádného příběhu, který naše malé hrdiny vtáhne a jen tak nepustí?! Navíc dětem nabízíme příběh, který nemohou znát z žádné knihy, hry či filmu, protože je tvořen naší vlastní fantazií. 

Příběh dětem vyprávíme formou scének, které jim večer hrají vedoucí. Tímto způsobem dětem zrekapitulujeme příběh, který se odehrával během dne, a zároveň je napínáme pro den následující, jenž bude navazovat hrami, boji a jiným dobrodružstvím. 

Zajímavé je také to, jak se příběh vyvíjí. Jsme otevření a připravení improvizovat podle toho, jak se budou hry během dne vyvíjet - kdo vyhraje, jak úspěšné děti budou apod. Děti samy ovlivňují další dění, včetně následujícího ročníku. Vyhraje na konci tábora Dobro, nebo Temnota? To neví ani vedoucí... 

 

Hra s mapou

Další, čím je náš tábor jedinečný, je Hra s mapou. Je jakýmsi zpestřením, připomínajícím obrovskou deskovou hru

Děti v oddíle dávají své hlavy dohromady, promýšlejí si strategie, obsazují území, bojují, uzavírají spojenectví, nakupují jednotky a budují si svou vlastní obranu. Vítězem se může na konci tábora stát pouze ten největší a nejbohatší národ! 

Mapa, která nám slouží jako tzv. hrací pole, je naše vlastnoručně namalované a navržené území ostrava Ztracená ATLANTIDA. 

 

Velkolepá bitva

Bitva, která je bitvou doslova! Avšak pouze s pěnovými zbraněmi, jež jsou absolutně neškodné! :-) 

Každý celotáborový příběh je vymyšlen tak, aby byly jeho součástí alespoň dvě bitvy, ve kterých se mohou děti vyřádit jako skuteční válečníci! Protože na to se vždy těší... V těchto bitvách se rozhoduje o tom, který národ bude vítězem, ale také o tom, zdali ovládne v závěru Ztracenou ATLANTIDU Dobro nebo Temnota. 

Velkolepá bitva se odehrává vždy předposlední den tábora a rozhoduje o osudu ostrova pro další léta. 

 

Zbraně

Jak už bylo zmíněno, na našich táborech jsou součástí her také pěnové zbraně, a to skutečně v pestrém výběru! Podle hodností se mohou děti stát majiteli obušku, palcátu, meče, kladiva, štítu či luku se šípy. Připravujeme i další verze 'zbraní'.

Některé zbraně máme připravené, jiné si musí děti samy vyrobit, učí se tedy "kovářskému řemeslu" :-) 

Pěnové zbraně jsou zcela neškodné, v boji si s nimi děti nemohou ublížit, za to si s nimi užijí spoustu legrace! Aby měly děti možnost užít si zbraně opravdu dostatečně, kromě hromadných bitev na ně každý rok čeká také Aréna cti.

 

Hodnosti

Jsou děti, kterým pouze táborové hry nestačí a v období volna se nechtějí jen tak válet ve stanu. Nejen pro ty máme možnost sbírat hodnosti! 

Splní-li dítě všechny úkoly, které daná hodnost vyžaduje, může být pasován v průběhu povyšovacícho večera na hodnost vyšší. Ta nabídne mnoho výhod nejen jedinci, ale také jeho oddílu. 

Úkoly, které děti plní, jsou různorodé a zasahují do více oblastí znalostí - vázání uzlů, poznávání rostlin, první pomoc a mnohem více. Jednoduše řečeno, úkoly zahrnují vše, co by měl každý správný táborník znát.

 

Questy

Questy jsou úkoly, které najdou děti každý den na vyvěšené nástěnce. Vymýšlejí je vedoucí, jsou různě obtížné a opět se snaží rozvíjet dětskou osobnost. Splní-li dítě vybraný úkol, pak si od vedoucího odnese zasloužené diamanty - jednu z měn, které na našem táboře používáme (více o diamantech najdete níže). 

Někdy je vedoucí vtipálek a vymyslí úkol, který děti pobaví. Jindy je to milovník umění a přeje si, aby dítě něco namalovalo. Někdy potřebuje vedoucí pomoc, a protože jsou děti šikovné, osloví je právě formou questu. Jisté je, že jsou vedoucí velmi nápadití a o questy nikdy není nouze!

 

Výlet

Být 14 dní pouze v areálu tábora není našim cílem. Areál se nachází v krásném prostředí, proto by byl hřích nevyužít, co nám okolí nabízí. 

Louky, které obklopují areál, jsou místem jako stvořeným pro bitvy. Okolní lesy jsou dokonalé pro celotáborové hry. Na celodenní výlety vyrážíme k nedalekému rekreačnímu rybníku Bohušov, na zříceninu hradu Fulštejn či na rozhledu Strážnice.
O procházky tedy na našich táborech není nouze. 

 

Táborák

Není tajemstvím, že táboráky k táborům neodmyslitelně patří! Vždyť už i ty slova samotná jsou si tak podobná, že není potřeba o tomto výroku pochybovat.

Ne jinak tomu je i u nás. Táborák tvoří doslova naši tradici, se kterou začínáme každý tábor, a pokud nám to počasí dovolí, druhý táborák máme vždy v polovině tábora.

Kdo z nás by to neznal a doslova nemiloval - praskání ohně, opekání a vůně buřtů, znění kytary a zpěv známých táborových písní o jejchž kvalitě není potřeba pochybovat :-) 

 

Stany

K táboru patří dobrodružství. A dobrodružství je spojeno se spaním ve stanech. 

Na našich táborech spí děti v pěkných podsadových stanech se dvěma lůžky, vždy tedy mají po svém boku také kamaráda. Každé lůžko má svou potaženou matraci, přesto by táborníkům neměli rodiče zapomenout zabalit teplý spacák a polštářek. Stany mají nepromokavé celty, avšak jsme připraveni také na silně deštivé počasí. 

Bude-li Vaše dítě dobrodruh a bude-li mu počasí přát, smí spát také pod širákem. Usínat s hvězdami nad hlavou je zážitek, který k táboru patří! :-) 

 

Tombola

Kdo by neměl rád bohatou tombolu?!

Každý rok na konci tábora je zpestřením právě tombola, ve které vyhrává skutečně každé dítě! Odveze si tak domů kromě stovky zážitků také něco na památku. 

V tombole mohou děti vyhrát knížky, sportovní předměty, psací potřeby, plyšové hračky, hry a mnohem více! 

 

Ohňostroj

Slavnostní ukončení tábora probíhá každý rok za zvuku ohňostroje, tedy, pokud nám to počasí dovolí. Děti si tak mohou užít pár minut sledováním světelné show, kterou precizně vybíráme od prověřeného prodejce. 

Kdo by ohňostroje nezbožňoval?

 

Svatý Grál

Svatý Grál pozvedá vítěz celotáborové hry. Jedná se o obrovský stříbrný pohár, jehož tíhu si mohou vyzkoušet všechny děti z vítězného oddílu. A abychom zvýraznili pocity vítězství, ke Grálu dostávají vítězové také dětský šampus, který si mohou z hrdla Grálu vypít. 

Pouze vítězové mají nárok na společnou fotku se Svatým Grálem a skutečně zaslouženě! Který národ jej nad hlavu pozvedne v letošním roce?

 

Letní kino

Někdy je nálada na nicnedělání, a to zejména večer po celodenním výletě a vydatné večeři. I na tyto nálady jsme na táboře připravení a promítáme dětem na plátno animované pohádky či večerníčky. Snažíme se vybírat pohádky nové, méně známé či velmi oblíbené, aby si děti večer skutečně užily a aby si každý přišel na to své. 

 

 

Diskotéka

Na našich táborech nechybí samozřejmě ani diskotéka, na které se mohou děti vyřádit a předvést své pohybové umění. Diskotéky děláme zpravidla dvě, a to uprostřed tábora a na jeho konci, jako takové rozloučení předtím, než se zase všichni rozutečeme do svých domovů.

Na diskotéce pouštíme vybraný různorodý playlist, ale také písničky na přání. Pokud tedy nehrajeme zrovna něčí oblíbenou pecku, tak si o ni sám může přijít říct. Na své si přijdou i romantické duše, jelikož u nás nechybí ani typické "ploužáky".

Atmosféra diskotéky je podložena barevnými světýlky, balónky, svítícími náramky a hlavně úsměvy a dobrou náladou! 

 

Zlaťáky

Na našem ostrově jsou hlavním platidlem zlaťáky. Tyto zlaťáky získavají národy nejrůznějšími způsoby. Jednou z hlavních možností, jak získat toto platidlo, je umísťovat se na předních příčkách v táborových hrách, ale také rozšiřovat svá území na mapě. 

Zlaťáky jsou měnou, která slouží celému národu, a to ve Hře s mapou. Bez nich se neobejdou, protože za ně kupují jednotky, obléhací stroje, zbroj a zbraně, lodě či budovy. O zlaťáky však mohou také přijít, proto je třeba udržovat si ve stanech pořádek! :-) 

 

Diamanty

Diamanty jsou další měnou na našich táborech. Jedná se o malé modré kamínky, které děti sbírají tentokrát jako jednotlivci, a to plněním questů, pasováním na vyšší hodnost nebo třeba dobrými skutky. 

Za diamanty si pak mohou koupit nabízené služby, jako je pohádka na dobrou noc, spaní pod širákem, střelba ze vzduchovky, pozdější budíček, večeři při svíčkách a další, nebo třeba něco dobrého na zub v bufetu

 

Střelba

Díky dobrým duším našich partnerů můžeme na táborech nabídnout dětem něco víc - střelbu z různých typů zbraní. Vše samozřejmě probíhá v naprosté bezpečnosti za dohledu vedoucích! 

Děti si mohou vyzkoušet střelbu z luku, praku či foukačky, ale také ze zbraní jako je westernová vzduchovka či airsoft zbraň. Není to nic jednoduchého, ale zážitek je to nepopsatelný! Za věnování těchto střelných zbraní děkujeme obchodu Balistas.cz.

 

Truhla s pokladem

Každý rok má celotáborová hra svého vítěze, ale odměnu dostává zaslouženě každý národ. Aby však prokázal, že je odměny hoden, dostane kapitán každého národa mapu a všichni společně se vydávají hledat zaznačený bod, na kterém najdou svou výhru. Nikdo netuší, kdo se jak umístil, a tak je vše překvapením! 

Vítězný národ získává tu největší odměnu - musí však nejprve vypátrat celou truhlu, ve které se jeho poklad skrývá. Víc už ale ani muk! 

 

Aréna cti

Na našem táboře je nedílnou součástí také porovnávání svých sil v Areně cti! Děti zde zápasí s pěnovými zbraněmi, a to hned v několika kategoriích - 1v1, 2v2, 3v3 a 4v4 - o to, kdo bude Šampionem ve své kategorii.

Jak už bylo výše zmíněno, děti na našich táborech sbírají hodnosti. Zde mohou své hodnosti zúročit, jelikož čím vyšší hodnost, tím lepší zbraně. Není to však záruka jistého vítězství, děti musí umět prokázat i své bojové dovednosti.

Vítězové se mohou těšit na diplom, ale také na hodnotné a sladké odměny!

 

Začni psát svůj příběh! Příběh plný dobrodružství, kamarádů a nezapomenutelné zábavy!

Staň se hrdinou na našem táboře!

Přihláška zde

Pomáhají nám